Kominy-Wiki

Zsypy do prania

Zsypy na prania ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie podczas modernizacji istniejących oraz w nowo budowanych obiektach.

Zasada działania zsypu jest bardzo prosta, rura zrzutowa służy do transportu prania w bezpośredni i najszybszy sposób do pomieszczenia gospodarczego np.: pralni. W fazie projektowania warto zaplanować rozmieszczenie szybu zrzutowego w przypadku budynku już istniejącego można również do tego celu wykorzystać nieużywany przewód kominowy.

W zależności od warunków konstrukcyjnych budynku, do wyboru są dwie opcje kanału zsypowego, modułowa montowana w kanale technicznym lub na zewnątrz kanału technicznego. W przypadku drugiej opcji powierzchnia zewnętrzna kanału zsypowego może być wykończona w sposób umożliwiający dopasowanie do warunków estetycznych pomieszczeń przez które przechodzi kanał zsypowy. Powierzchnia zewnętrzna kanału może być ze stali nierdzewnej o wysokim połysku, szczotkowana lub malowana.

Połączenia miedzy segmentami kanału wykonane są w sposób który zapobiega blokowaniu się prania lub jego uszkodzeniu.

Zastosowanie zsypów na prania ułatwia uporządkowanie przestrzeni użytkowej oraz zmniejsza nakład pracy związany z transportem bielizny do pralni.

Zsypy na pranie dostępne są również w większych średnicach, które są przeznaczone dla instytucjach publicznych, takich jak: szpitale, hotele, domy spokojnej starości.

Masz pytania, uwagi lub sugestie dotyczące zamieszczonych treści?
Napisz do nas za pośrednictwem formularza kontaktowego. 

Formularz kontaktowy