Kominy-Wiki

Modułowe kominy

Nowoczesne systemy kominowe składają się z gotowych modułów, które łączy się na budowie w celu wykonania kompletnego komina razem z czopuchem i podłączeniem kotła. W skład systemu wchodzą płyty fundamentowe, trójniki, wyczystki, kolana, klapy spalinowe oraz rury proste w kilku długościach. Budując komin łączymy ze sobą poszczególne moduły z zachowaniem odpowiedniego kierunku montażu i zabezpieczamy opaskami zaciskowymi.

Dla uzyskania odpowiedniej sztywności i odporności na wiatr, komin mocujemy do ściany lub stropu za pomocą wsporników i obejm montażowych. Systemowe przejścia dachowe pozwalają na bezpieczne wyprowadzenie komina ponad dach, bez ryzyka zaciekania wody do budynku.

Modułowe podejście do budowy komina skraca czas i wprowadza oszczędności dla inwestora. W porównaniu z kominami murowanymi, modułowe systemy stalowe cechuje: szybkość montażu, bardzo niska waga i uniwersalność. Elementy, które zostaną z budowy, mogą być zwrócone lub wykorzystane w następnym projekcie, a gotowy komin może być w każdej chwili zdemontowany i przeniesiony w inne miejsce.

Masz pytania, uwagi lub sugestie dotyczące zamieszczonych treści?
Napisz do nas za pośrednictwem formularza kontaktowego. 

Formularz kontaktowy